Dekanın Mesajı

Sevgili Gençler!

Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2008 yılında kurulmuş olup 2009 yılında İktisat, İşletme ve Kamu Yönetimi bölümleriyle öğretime başlamıştır. 2010-2011 öğretim yılında söz konusu bölümlerin ikinci öğretim programları açılmış olup, öğrenci alımları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Sosyal Hizmet bölümümüz ilk öğrencilerini kabul etmiştir.

Ülkemizde ve uluslararası platformlarda önde gelen, öğrenen, düşünen, gelişen ve geliştiren lider yöneticiler ve iş talep eden değil işveren girişimci gençler yetiştirmek temel mantığıyla hareket eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi ile geleceğin girişimci, yenilikçi yönetici ve akademisyen adaylarını yetiştirmeyi amaçlamakta, Devlet kurumlarının ihtiyaç duyduğu yöneticiler ile ulusal ve uluslararası düzeyde özel sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sizlerin farklı ülkelerde değişik kültür ortamlarında bilgi ve kültür düzeyini artırmanıza önem veren Adıyaman Üniversitesi ve Fakültemiz bu amaçla, Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programları ile eğitim öğretim hayatınıza renk katacaktır.

Ailenizden başlayarak evrensele doğru uzanan çizgide sizlerden beklenen kendinizi geliştirmeniz, mutlu ve başarılı olmanızdır. Beklentimizin yüksek olmasından ziyade gelişen dünya şartlarında en iyi hizmeti verip varmak istediğiniz yere sizleri en kısa ve en sağlıklı bir şekilde ulaşmanıza hizmet en büyük arzumuzdur.

Üniversite yıllarında edinmiş olduğunuz bilgi birikimi, hayat tecrübesi ve diğer kazanımlar hayatınızın her safhasında sizlerle birlikte olacak ve hayatınızın bundan sonraki kısmını şekillendirmiş olacaktır.

Bu vesile ile 2016-2017 egitim-öğretim yılının sizlere, ailenize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni ederim.

                                                                                                                       Prof. Dr. Seyit TEMİR
                                                                                                                               İİBF Dekanı